Capivit Piękne Włosy to nazwa produktu bardzo docenianego przez naszych klientów

Jest wiele różnych chorób, którymi możemy się zarazić, tak naprawdę nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre będą miały ostry przebieg, inne łagodny, a jeszcze inne mogą działać całkowicie bezobjawowo. Jednak przed wieloma z tych chorób możemy się skutecznie chronić, jeśli tylko w odpowiednim czasie poddamy się szczepieniom.

To oznacza, że powinniśmy wiedzieć, czym jest wzw B, jak się można zarazić i jakie są objawy, a także o szczepieniach, które będą nam tutaj proponowane.

Podstawowe informacje

Jeśli chodzi o najważniejsze informacje związane z wirusowym zapaleniem wątroby typu B, to powinniśmy wiedzieć, że można się nią zarazić poprzez: zakażoną krew, kontakt ze skaleczeniami lub wydzielinami chorej osoby, seks z taką osobą, czy nawet dzieci mogą się zarazić podczas porodu jeśli matka jest chora. Przez pierwsze 3 – 4 miesięcy choroba może nie dawać żadnych objawów, ale z biegiem czasu pojawi się pewnie złe samopoczucie, brak apetytu czy ciemne zabarwienie moczu.

Jeśli będziemy przechodzić przez ostrą formę tej choroby, to może dojść także do zapalenia stawów, zapalenia nerek albo tętnic. Dlatego też, warto wiedzieć w jaki sposób można się bronić przed tą chorobą, tak aby niebezpieczeństwo jej wystąpienia zmniejszyć do minimum.

Skorzystajmy ze szczepień

Warto wiedzieć, że można tutaj skorzystać ze szczepień, które będą nas miały chronić przed wzw B.

Dzięki nim nie tylko będziemy mogli zdecydowanie zmniejszyć liczbę występowania tej choroby, ale również będziemy mogli sprawić, że w razie choroby nie pojawią się najgroźniejsze powikłania, które mogą prowadzić nawet do śmierci. Dlatego też, szczepienie przeciwko wzw B znajduje się na liście szczepień obowiązkowych. Podawane jest w 3 dawkach, pierwsza z nich powinna być podana w pierwszej dobie życia dziecka, kolejna w 2 miesiącu życia, a ostatnia w 3 – 4 miesiącu.

Bardzo ważne jest to, aby szczepienie to zostało podane w odpowiednim czasie i odpowiednią ilością dawek. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zadziała ono tak jak powinno i będzie chronić nasze dzieci. Wspomnieć tutaj również należy, że takie szczepienie jest całkowicie bezpieczne, a odporność jaką dzięki temu zdobywamy jest długotrwała i trwać może nawet przez całe życie.

Należy pamiętać, że szczepienie przeciwko wzw B jest na liście szczepień obowiązkowych. To oznacza, że każde dziecko, które nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, powinno być zaszczepione przeciwko temu wirusowi i to już w pierwszej dobie swojego życia. To ważne ponieważ powikłania mogą być bardzo groźne.