rentgen zębów poznań Aquafresh Ultimate White

Jest wiele chorób zakaźnych, które mogą być groźne, zwłaszcza dla osób mających słabszą odporność. Dlatego właśnie proponowane są różnego rodzaju szczepienia, dzięki którym można te choroby całkowicie usunąć, albo przynajmniej zmniejszyć ich negatywny wpływ na organizm. Jednak żeby takie coś w ogóle było możliwe, to najpierw trzeba skorzystać z dostępnych szczepień. To właśnie one najszybciej i najskuteczniej zmniejszają występowanie różnych chorób, dając nam pewność, że nasz organizm wyprodukuje odpowiednie przeciwciała, dzięki którym będzie w stanie bronić się przed tego typu wirusami.

Jak to jest z tą odrą

Chorobą która może zaatakować każdego i w każdym wieku, bez wątpienia jest odra. Jest to choroba wirusowa, przenoszona drogą kropelkową, jak również przez bezpośrednią styczność z wydzieliną chorego. Podczas jej występowania będziemy mieli do czynienia nie tylko z gorączką, złym samopoczuciem czy katarem. Pojawią się również w jamie ustnej białe wykwity, które będą otoczone czerwoną linią, które później zaczną się zamieniać w wysypkę stopniowo obejmującą całą głowę i ciało. Do tego niejednokrotnie dochodzą różnego rodzaju powikłania, które w skrajnych przypadkach mogą się zakończyć koniecznością hospitalizacji, a nawet śmiercią.

Dlatego też, warto się jak najwięcej dowiedzieć na temat szczepień przeciwko odrze, bo może się okazać, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Bezpieczne i jednocześnie skuteczne, a to oznacza, że przestaniemy się dziwić, iż to szczepienie wpisane jest do kalendarza szczepień obowiązkowych.

Co wiemy o szczepionce?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że szczepienia przeciwko odrze podawane są jako połączona szczepionka razem ze świnką i różyczką. Zaliczane są one do szczepień obowiązkowych, a więc każde dziecko musi być im poddane między 13 a 15 miesiącem życia, jak i później w wieku 6 lat. W jej skład wchodzą żywe wirusy, ale są one bezpieczne dla dziecka. Co ważniejsze, skuteczność takiej szczepionki dochodzi do 98 – 99% i utrzymuje się do końca życia. To oznacza, że jeśli tylko podamy tą szczepionkę w odpowiednim czasie i w odpowiednich dawkach, to możemy być pewni, że będzie istniało bardzo małe prawdopodobieństwo, że nasze dziecko na nią zachoruje. Warto się dopytać lekarza o tą szczepionkę, aby rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że nie ma się tutaj czego obawiać, a taka szczepionka przyniesie dziecku więcej dobrego niż złego.

Nawet jeśli wystąpią po niej jakieś powikłania, to będą one nie wielkie, typu podwyższona temperatura czy obrzęk w miejscu wkłucia.